3. kapitola - A jsme v prdeli, pánové

14. února 2008 v 16:20 | Drachia |  Dragon lady

"Pitomče, koukej to kouzlo zrušit!"

"Hmm, taky bych řekla."

"Ale jak se sakra dostanu na kolej?"


Kapitola třetí - A jsme v prdeli, pánové

Ráno jsem se probudila s ukrutnou opicí. Cítila jsem se, jako by mi v hlavě řvalo snad tisíc harantů. Rozhlídla jsem se po okolí. Byla jsem u Franka, který mi hlasitě chrápal do ucha a slintal na rameno. Aha, tak to nebyly děti, to byl Frank. Až pak mi s hrůzou došlo, co jsme včera vyváděli. U Merlina, ta sázka!

"Franku, vstávej!" pokoušela jsem se tu spící mrtvolu probudit. Já ho zabiju! "Slyšíš! Demente, vstávej!" Nic. Došla mi trpělivost a nemilosrdně jsem ho zkopala z postele. Následky se dostavily okamžitě.

"Co-kde-" koktal zmateně.

"Pitomče, koukej to kouzlo zrušit!"

"Jaký kouzlo? Nemel hlou- a sakra," chytil se za pusu.

"Hmm, taky bych řekla," zamručím nevrle. "Tak dělej, zruš to!"

"Víš, Billie, ono to asi nepude," sklopil zrak.

"U Salazara, nech toho! Už je to vohraný!" protočila jsem oči v sloup.

"Ale já to myslím vážně."

"Co?!" vyděsila jsem se.

"No, včera jsme trochu přebrali a pak to zpečetili ještě jednim kouzlem a řekli něco ve smyslu.." hledal správná slova. "Zkrátka, že se to odvolat už nemůže." Vyvalila jsem na něj oči a bezmocně se svalila na postel.

"To znamená, že.."

"Že si uděláš menší výlet do Anglie," zašeptal.

"Kurva," zakvílím. "Sakra! Krucifix! Sakra, sakra..!" Frank mě objal a já jsem se mu schoulila do náruče. Skoro dva roky pryč. Ve škole, kde nikoho neznám.. Co když mě najde? Co když.. Zatřepala jsem hlavou. Nebudu na to myslet. Vysmekla jsem se mu a zamířila pryč. Zajdu za Viktorem, ten mi pomůže, ostatně jako vždycky.."Billie?! Řekni mi, že je to vtip! Že si ze mě jenom střílíš!" Zakroutila jsem hlavou a pohledem probodávala svoje boty. "Nechápu, jak jsi se mohla nechat k něčemu takovýmu přemluvit, že by to dokázali, ty volové, pochopím, ale ty?!" upřel na mě zrak.

"A myslíš si, že nevím, co jsem provedla?!" Utrhla jsem se na něj. "Promiň, že nejsem tak dokonalá, jako ty! Díky, ale stáčí mi moje svědomí, na to, aby mi pořád dokola opakovalo, jakej jsem pitomec! K tomu nepotřebuju tebe!" Povzdychl si a konejšivě mě objal. Hlavu jsem zaryla do jeho ramene. "Co se mnou bude..?" Odtáhla jsem se od něj a zadívala se mu do očí. "Viktore?" Chvíli mě pozoroval, načež se zhluboka nadechl.

"Nemáš jinou možnost. Tohle kouzlo se nedá oklamat, mohlo by tě zabít. Pošlu dopis Brumbálovi, jistě pochopí, v jaké jsi situaci. Pomalu se připravuj na odjezd. Asi tak do týdne opustíš kolonii," odpověděl mi sklesle.

Mlčky jsem přikývla, pustila ho a zamířila k východu.

Ve dveřích jsem se ještě otočila a tiše dodala: "Je mi to líto." Pak jsem za sebou zavřela dveře. Došla k sobě do bytu, tam zalehla do postele a nepřítomně zírala do stropu.

Zamrazilo mě v zádech. Bojím se, co bude. Všechno se semlelo tak rychle. A už to nejde vrátit zpět. Necelý dva roky. To riziko mi za to nestojí. Nejde mi ani tak o to, že se budu muset stěhovat, spíš se bojím představy, že ho tam někde potkám. V očích mě pálily slzy. Naivně jsem si myslela, že už budu mít klid, že tady začnu nový život, spletla jsem se. Zase.

Razantně zamrkám, trucování mi nepomůže, budu si muset zvyknout, nemám na výběr..O čtyři dny později přišel Viktorovi dopis z Bradavic, kde mu Brumbál sděloval, že mé studium začíná prvního října a že on sám mě očekává o den dřív, ve čtvrtek. Čili dneska.

Oblékla jsem si černý kožený kalhoty, bílý tílko, bundu a boty. Na záda hodila baťoh, ve kterym jsem měla všechny osobní věci. Sklíčeně jsem si sedla na postel, během týdne jsem se se všemi rozloučila, i přesto, jak strašně loučení nesnáším. Rozhlédla jsem se kolem sebe. Další kapitola mého života se zavírá a střídá ji nová, doufám, že lepší..

Zavřela jsem za sebou dveře a bezděky se obrátila. Šouravým krokem jsem došla do Viktorovy pracovny, kde jsem mu dala pusu na tvář a do ruky nabrala Letax. Naposledy jsem se na něj usmála, stoupla si do krbu a s hlasitým PRÁSK! jsem zmizela.Po pár vteřinách, ve kterých jsem si opravdu myslela, že náplň mého žaludku spatří světlo světa, jsem dorazila na místo setkání. Nesnáším přemisťování. Vykročila jsem z krbu, kde si z ramen oprášila zbytky popela. Rozhlídla jsem se po místnosti, načež mi zrak spočinul na starym, mile se usmívajícím dědulovi. Říďa.

"Dobrý den," pozdravím slušně.

"Dobrý den." Pozorně si mě prohlédne. "Vy nejspíš budete slečna McKeyová, že?" Mlčky přikývnu. Sedne si za stůl. "Prosím," ukáže na křeslo, "posaďte se." Bez řečí si sednu. "Mohu vám něco nabídnout? Čaj? Sušenky?" na tváři vykouzlí milý úsměv. Z toho dědka mi leze mráz po zádech.

"Ne, díky, čaj nepiju." Pomalu se začínám nudit..

"Takže, nejdřív bych vás asi měl, pomocí Moudrého Klobouku, zařadit do jedné z kolejí. Jsou celkem čtyři, Havraspár, Mrzimor, Nebelvír a Zmijozel." Vstal, přešel k jedné ze skříní, odkud vytáhl kus hadru, který se s trochou nadsázky dal nazvat kloboukem. Potom mi ho posadil na hlavu.

"Á McKeyová, rád tě tu vidím," ozval se mi v hlavě dotěrný hlásek. Jak působivé..

"Hmm, dík," zabručím nevrle, pomalu mi to začíná lízt na mozek.

"Tak, abych zbytečně nezdržoval.. S jistotou můžu říct, že do Havraspáru ani do Mrzimoru se nehodíš, jsi na to až příliš vzpurná a vychytralá," protáhne.

"Dělej!" popoženu ho.

"Času dost," odvětí s klidem.

"Jasně, ty si tady klidně tvrdni další dvě století, ale já mírně pospíchám. A neptej se proč!" syknu vztekle.

"Jak chceš." Vzdávám to. Nemá to cenu. "Takže zbývá jen Nebelvír nebo Zmijozel. Ve Zmijozelu by jsi dosáhla úspěchu a dokázala porazit své nepřátele, zato v Nebelvíru najdeš přátele, možná že i lásku. V Nebelvíru vynikneš a ve Zmijozelu budeš autoritou a leckdo se tě bude bát. Tvá volba tedy je?"

Tak trochu mě zaskočil.. Nepřátele? Ráda bych nakopala fotrovi, to jo, ale že bych potřebovala být autoritou? Ne, díky, Nebelvír zní lákavějc.

"Tak?" vtíral se dál.

"Nebelvír," řeknu prostě.

"Jsi si jistá? Ve Zmijozelu budeš mít neomezenou moc a-"

"Chci do Nebelvíru, tečka," prsknu.

"Tss, jak myslíš."

"Myslim."

"Ať je to tedy NEBELVÍR!" vykřikne vzrušeně. Komik.

Řéďa mi toho chytráka sesadil z hlavy a zase se mile usmál. "Gratuluji, takže učebnice, hábity a všechno potřebné ke studiu najdete ve svém pokoji. Abych nezapomněl, nastupujete do šestého ročníku." Další milý úsměv. "Nashledanou," rozloučil se a vykop mě z jeho pracovny. Potom, co za mnou třískly dveře, jsem nasupeně sešla schody až dolů, kde jsem kysele ucedila: "Nezdvořák."

Až teď mi ovšem došel jeden znepokojující fakt, jaksi jsem se opomněla zeptat na vskutku důležitou věc..

"Ale jak se sakra dostanu na kolej?" zakňučela jsem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Uznávám, přečetl/a jsem celou(!) kapitolu...

Click! 100% (124)

Komentáře

1 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 14. února 2008 v 18:37 | Reagovat

Jsem ráda, že konečně přibyla nová kapitolka a upřímně, celkem se mi líbí :D Nerada to sice říkám, ale je opravdu trošku horší, než ta předtím, ale to mi zas tak moc nevadilo, protože mě pobavila a hlavně potěšila - jsem hrozně ráda, že se Billie dostala do Nebelvíru a jsem zvědavá, jak to plánuješ dál. Nicméně bych tuhle kapitolu nemazala ani nepřepisovala. Je to originál a kdybych měla já mazat ty kapči, co se mi nelíběj, smazala bych hned několik povídek :DD Doufám, že pokráčko plánuješ na co nejdřív, protože už te´d se nemůžu dočkat, jak to bude dál :))))

2 Drachia Drachia | 14. února 2008 v 18:52 | Reagovat

Pasu, děkuju :)

Kritika nikdy neuškodí :D Já vím, že je o hodně horší, něž ty předešlé, mno, moc mi to teď (s hnusnejma, malejma bakteriema v krku) nepíše :) Ty další snad už budou lepší :)

3 jita jita | 20. února 2008 v 20:21 | Reagovat

pises hezky povidky,tadle se mi moc libi a uz se nemuzu dockat pokracovani

4 Drachia Drachia | 20. února 2008 v 21:44 | Reagovat

Pokračování? Ehm, mno, popravdě mi došly nápady a nějak mě to nebaví, ale to se zase rozjede, teď asi budu dýl psát k Ztracený a pak zase k DL. Akorát nevim, jak to budu stíhat, každopádně to nějak dopadne :)

Jito, děkuju :)

5 anusz anusz | Web | 21. února 2008 v 19:50 | Reagovat

ááá super kapitolka a cela povidka je uzasnaje to zajimavy vtipny napadity atd napis hned dalsi a nechces se spratelit?? byla bych moc rada kdyz tak pisni na můj blog

6 Drachia Drachia | 22. února 2008 v 20:00 | Reagovat

Jéé, kuju :) Moc mě to potěšilo :)

Měla si mi napsat do aktuálních článků, bych si tě všimla dřív :) Moooc ráda spřátelím ;)

A teď to lezu oznámit na tvůj blog...

7 alice-alice alice-alice | 22. února 2008 v 22:17 | Reagovat

To je dokonalý! Kdy bude pokračování?

8 luckily luckily | Web | 23. února 2008 v 16:27 | Reagovat

no vypadá to zajímavě, tak uvidíme....:)))

9 anonímek anonímek | E-mail | 23. února 2008 v 21:34 | Reagovat

Jako velice důležitý kritik musím uznat že se mi to celkově velmi líbí ;-)

10 Drachia Drachia | 23. února 2008 v 22:10 | Reagovat

Holky, děkuju :) Ste trdla :D

I od kritika, to teda jako fakt smekám :D

Pokračování, mno, jsem na mrtvém bodě, takže si musim promyslet, co dál, jak se to bude vyvíjet... Teď budu pryč, takže snad na něco přijdu :) Ale nebojte, brzo bude ;)

11 Merisa Merisa | Web | 24. února 2008 v 19:43 | Reagovat

Poslední věta byla bezesporu nejlepší :D A vím, že nejsem jediná, kdo se na tohle zeptal, ale ... napíšeš pokráčko brzy? :) Pěkně prosím *štěněcí pohled* Mě je Billie strašně sympatická a jsem si jistá, že nejsem jediná ;) A už se těším, jaký udělá ve škole pozdvižení ;D

12 Alea Alea | 27. února 2008 v 17:04 | Reagovat

skvělá kapitolka, už se těším na další:)

13 Peggy Peggy | Web | 28. února 2008 v 18:55 | Reagovat

tak tahle kapča se mi vážně moc líbila =) A byla bych ráda, kdybys sem někdy hodila pokráčko... prosíííííííííííííííííííííím :D

14 Drachia Drachia | 29. února 2008 v 18:33 | Reagovat

Jééé! *magorskej pohled* Cholký! Děkuju! :)

Jsem zrovna dostala chuť a nápady, tak něco během tejdne sesmolim :) Asi k oboum povídkám, páč mě chytla múza a vyhrožovala, že jinak dá do držky, když nic nenapíšu, mno, to víte, popularita je zákeřná :D A některý fanoušci jsou hotový fanatici :D

Opravdu se budu snažit, takže tady maximálně do neděle (příští) čekejte další kápu :)

Meriso, seš strašný trdlo x) a toe dobře :D

15 alice-alice alice-alice | 10. března 2008 v 23:16 | Reagovat

To je jak ve škole. Tam nám taky vždycky slíběj, že to pošlou do neděle... Ale člověk si nikdy nemůže být jist, do který neděle - normální člověk by řekl, že do nejbližší, ale občas to je ta neděle za měsíc či za rok...

Tak prosím dopiš něco i sem - je to bezva a jsem děsně nedočkavá (jak sobecký důvod!). A ať je to hodně akční a s potoky krve ;-)

16 Fiera Fiera | Web | 12. března 2008 v 17:04 | Reagovat

Jo tak tahle kapča je povedená. Super se těším až napíšeš další

17 KiVi KiVi | Web | 17. března 2008 v 17:48 | Reagovat

teda super jen se divim že je tak nepříjemná...ale je to suprový....dost originální :)))

18 mystery-diamond mystery-diamond | Web | 19. března 2008 v 22:38 | Reagovat

WOW!!! Ja ziram! Fakticky!!!

Konecne jsem nasla nejakou povidku, ktera je zaroven o dracich a o HP a neni to nejakej kyc...

tohle je fakticky hrozne good a doufam, ze budes pokracovat, ponevadz jinak se asi picnu.....

Opravdu prosim o pokracovani, tyhle tri kapitoli byli hrozne suprovy, jsem cetla s otevrenou pusou a uplne jsem v tom deji byla...

Je to proste uplna BOMBA!!!

Ja uz nevim co bych k tomu dodala, jenom jeste zopakuju tu prosbu o pokracovani a zejtra se pustim do cteni ty Ztraceny, protoze to vipada taky hodne slibne, ale dneska uz to nestihnu precist, jelikoz jsem faaakt unavena a utahana...pises fakt tak zive :)

ale PLSKY pokracko=)

19 sweetLil sweetLil | Web | 20. března 2008 v 18:34 | Reagovat

Jů hej  další povídka kterou jsem si zamilovala, ještě, že jsem dneska byla u KiVi na blogu,abych to zjistila,píšeš faktis úžasně!:) navrhuju zveřejnění dálší kapitolky:)

20 Adelay Adelay | Web | 20. března 2008 v 18:40 | Reagovat

takže... abych to shrunula =D dostala sem se přez tušim že blog Anduel a tahle povídka mě hned na první pohled zaujala =D máš vážně dobrtej styl psaní a i ten nápads je brilantní (jujda kde se ve mě vzalo taklový slušný slovo? hups...)mám ráda takovýhle povídky, trochu mi to charakterem hlavní postavy připomíná jdnu mojí Autp... no nic, hele zkrátka a dobře moc se mi tu líbí a mám dotaz jestli se nechceš spřátelit? =D (eště se vrhnu na další povídku... =DD)

21 Kokoska Kokoska | E-mail | Web | 21. března 2008 v 10:20 | Reagovat

Tohle je nádherná povídka, fakt sqelá!!!!

22 Cattgirl Cattgirl | E-mail | Web | 29. března 2008 v 17:08 | Reagovat

Skvělý!!Rychle piš dál!:O)

23 Jasane Jasane | E-mail | Web | 29. března 2008 v 18:52 | Reagovat

Jej.. Kde je další kapitola? Takhle povídka se mi děsně líbí! Ta originalita!! Super vážně skvělý... Ta kdy bude další?:)

24 Ergien Ergien | Web | 30. března 2008 v 20:41 | Reagovat

wow :D skvělá povídka :-P četla jsem jedním dcehem ;) Billie je suprová :D ale škoda že už je pyč z tý dračí kolonie :-P (draci... <3 :D) napiš brzo další :-P ;)

25 Envy Envy | Web | 31. března 2008 v 17:41 | Reagovat

hej Drachii, je to...(chvíle napětí a).... sqelý,super, úžasný (následuje  výbuch emocí) bombový, fantastický, boží (začínaj mi docházet slova) famózní, senzační aaaa...... já mám malou slovní zásobu!!!! Hej je to fakticky děsně nádherný!!! Už se nemůžu dočkat další ta Billie je super (I když bych si na jejím místě vybrala druhou volbu XD) Ale je říkám je to supr frupr multivitamín XD

26 Envy Envy | Web | 31. března 2008 v 17:42 | Reagovat

a nechceš spřátelit XD

27 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 1. dubna 2008 v 13:35 | Reagovat

Super kápča... vůbec není nudná... ani tak nějak... náhodou mě přijde nanejvýš originální... několikrát čtu, že se někdo do bradavic dostane nějak náhodou... nebo přes knížku a tak.. ne, že by to nebyli dobrý nápady.. ale tohle je přesto něco novýho a máš do fakt dobře vymyšlený a promyšlený.. :D:D takže to tomu dává šťávu.. :D Další kápču přidej co nejdřív.. :D jinak v naší rodině dojde k neštěstí.. :D:D tím mám namysli, že zhynu nečekanou smrtí díky vysokému napětí... :D a neccheš přece mým rodičům udělat takovou radost...

28 Pěťulďas Pěťulďas | 1. dubna 2008 v 17:49 | Reagovat

skvělý doufám ,že bude pokračko

29 Ashley Ashley | Web | 6. dubna 2008 v 22:00 | Reagovat

Eh, jako nechci rejpat, ale v minulý kapitole bylo, že "jí mrzly ruce a nos rudnul" a  taky, že  "se doklouzala až..." vážně nechci rejpat, ale ani v Rumunsku nebejvá v srpnu zima. Protože, jestli teď, na začátku září,  nastoupila do Bradavic, tak to musel bejt předtím srpen a to odkazuje na výše zmíněnou chybu, víme? Což jaksi postrádá na logice, ale to bude nejspíš jenom chyba z nepozornosti, ne? Jinak povídka je super, moc se mi líbí a se těším na další:))  P.S. Doufám, že Billie nebude trpět syndromem MS, to totiž úplně nesnášim:-D    

P.P.S. Možná, že na tuhle chybu u některej z předešlejch komentářů upozornil, ale mě se nechtěly číst:))

P.P.P.S. Odpusť, že jsem na takovou prkotinu upozornila, ale já jsem strašná detailistka :-D

30 Envy Envy | Web | 10. dubna 2008 v 20:34 | Reagovat

Ashley: Myslíš jako že nebude udělaná do těch debilů z nebelvíru či jak myslíš ten syndrom MS

31 Ashley Ashley | 10. dubna 2008 v 21:39 | Reagovat

Envy: Pokud myslíš těma "debilama z Nebelvíru" Poberty, tak ano, tak to myslím. Ale to, jestli se jí budou líbit mi je celkem šumák. Spíš by mě štvalo, kdyby jí to ve škole zázračně šlo, každej kluk (včetně Blacka) by do ní byl beznadějně zamilovanej a myslel by si,  že je neuvěřitelně krásná a objevily by se u ní dřív utajený úžasný schopnosti. Prostě typická MS. A nechtěla bych takhle suprově napsanou povídku tím kazit. Ale to je na autorce, žj:) Já můžu pouze doufat, že z ní Drachia MS neudělá a když jo, pudu se nejspíš někam utopit:-D  Takže bacha, měla bys mě na svědomí:-D

32 P@paja P@paja | Web | 22. dubna 2008 v 16:40 | Reagovat

Cégra, čtu to pozorně až teď a nestačím zírat. BOMBA... Vše, co jsem měla na srdci už řekl přede mnou někdo jinej. Zároň se tě pokusím do té povídky znovu natlačit nebo ti pomůžu s další kapitolou, aby jsi se přehoupla přes ten, jak bych to řekla, nulový bod, něco se pokaždý vymyslí ;o)

33 Nera Nera | Web | 7. května 2008 v 21:54 | Reagovat

super, doufám že další kapča bude brzy! Ty píšeš skoro jako toje ségra, ale obě jste originál, sem zvědavá, jak to všechno skončí

34 Drachia Drachia | 16. května 2008 v 17:55 | Reagovat

Neruš, chtěla jsi říct, že píšeme podobně či ona tak jako já.. Protože.. hé.. jako první jsem začala psát, jako první jsem povídky publikovala a jako první jsem si založila blog, dalo by se říct, že kdybych neudělala první krok, tak by nebyla ani P@paja ani Drachia, chápeš? Já se po sestře neopičím (ehmehmtoehmonapčíípomě) :D

35 Polgara Polgara | Web | 11. července 2008 v 17:11 | Reagovat

Pěkná kapitola, jenom též doufám že z ní nebude Mary sue a z původních postav neuděláš blekotající debili, kteří se za ní poslušně plazí, ale děj zatím nemá chybu

36 wisty wisty | E-mail | Web | 30. července 2008 v 14:35 | Reagovat

hele, nemyslíš, že už by to chtlo další kapču? tahle povídka si pokráčko určitě zaslouží:)

37 Siarra Siarra | Web | 28. srpna 2008 v 7:50 | Reagovat

mno, je trosku krtka, trosku rychla, ale je dobra :D ja som sa tesila na draky a ono to predsa bude v rockforte :D mno nefa.. tesim sa na dalsiu kapitolu

38 ArkaNova ArkaNova | 14. září 2008 v 20:50 | Reagovat

no toto je supeeeeeer poviedka..... uplne skvela.... ale

vies to pokracko by sa hodilo aby to aj nejako pokracovalo.

ja tiez pisem a tiez sa mi nechce mikdy pridavat

bo to mam vsecko v zosite a nechce sa mi tukat

do klavesnice ale posnaz sa... vies  to je daco ine bo

moje poviedky nikto necita.... :D:D vela stastia

39 hwesa hwesa | Web | 27. února 2009 v 14:40 | Reagovat

no pred chvíľkou som sem nejak zablúdila a začala čítať túto poviedku... je to fakt úžasná poviedka, som sa na nej dobre nasmiala... a zároveň je skvelá pretože je originálna, ešte som nečítala nič tomu podobné... je to fakt super... aj keď nevieš kedy pridáš kapitolku, dúfam, že fakt čo najskôr... jo a idem sa hneď mrknúť na ostatné poviedky :-)

40 Lily of the valley Lily of the valley | Web | 24. srpna 2009 v 17:14 | Reagovat

:-D Paráda.:D Sem tam něco mi zavádělo, ale to se stává každou chvíli (i v lepších rodinách:D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.